Bygg-Ole Nacka

Varmt välkommen till oss på Bygg-Ole Nacka.

Knappt 10 minuter från Slussen hittar du oss. Vi ligger lättillgängligt till med generösa ytor för parkering och lastning.

Här finner du ett fräscht byggvaruhus innehållande ett brett utbud av virke, verktyg och andra byggvaror, både för dig som är proffs och konsument. Dessutom inspirerande utställningar med allt för bad, kök, färg, tapet och golv. Speciellt stolta är vi över vår stora stugutställning!

Vårt mål är att du skall vara helnöjd när du åker ifrån oss. Att du fått hjälp att hitta prisvärda kvalitetsprodukter avsedda för just ditt projekt och fått inspiration, tips och råd som gör att du kommer tillbaka till oss när det är dags för nästa projekt!

I anslutning till varuhuset erbjuds du även möjligheten att fika, äta lunch, köpa matbröd eller tårtor på Café och Bageri Kaveln.

Åka kommunalt? Buss 442 som går från Slussen stannar precis nedanför vårt varuhus. Du kan även ta övriga Värmdöbussar som stannar vid hållplatsen Nacka Storängen och sen promenera 5-10 min.

Bygg-Ole Nacka
Adress
Skvaltans väg 15
131 39 NACKA
Kontakt
Telefon: 08-601 12 00
Öppettider

Byggvaruhus Nacka
Öppettider
Vardagar 06:00 - 20:00 
Lördag & Söndag 09:00 - 18:00 
Godsmottagning Vardagar 06:00 - 14:00

Säljkontor proffskunder

Telefonslinga: 08-601 12 60   E-post: order.nacka@byggole.se

Mikael Larsson

Mikael Larsson

Telefon: 08-601 12 64
E-post: mikael.larsson@byggole.se

Anna Bladh

Anna Bladh

Telefon: 08-601 12 65
E-post: anna.bladh@byggole.se

Lennart Eriksson

Lennart Eriksson

Telefon: 08-560 134 12
E-post: lennart.eriksson@byggole.se

Säljkontor privatkunder

Telefonslinga: 08-601 12 56   Mejl: konsument.nacka@byggole.se

Victor Hildingsson

Victor Hildingsson

Telefon: 08-601 12 69
E-post: victor.hildingsson@byggole.se

Henrik Jordell

Henrik Jordell

Telefon: 08-601 12 68
E-post: henrik.jordell@byggole.se

Utesäljare

Mattias Eriksson

Mattias Eriksson

Lokalt Bygg Nacka & Värmdö
Telefon: 0708- 60 93 18
E-post: mattias.eriksson@byggole.se

Nicklas Nordqvist

Nicklas Nordqvist

Måleri, utesäljare proffskunder
Telefon: 08-560 134 60
E-post: nicklas.nordqvist@byggole.se

Michael Sandberg

Michael Sandberg

Utesäljare Kök
Telefon: 08-601 12 48
E-post: michael.sandberg@byggole.se

Platsledning

Måns Ungfeldt

Måns Ungfeldt

Varuhuschef
Telefon: 08-601 12 99
E-post: mans.ungfeldt@byggole.se

  • Engagemang
  • Kompetens
  • Kvalitet