Bygg-Ole Saltsjö-Boo

Varmt välkommen till vår Proffsanläggning Bygg-Ole Saltsjö-Boo.

Vi finns i Nacka kommun, mittemellan storstaden och skärgården, endast några minuter från Orminge Centrum och ca 15 minuter från Slussen.

 I Saltsjö-Boo lagerhålls ca 2 000 artiklar, mestadels tungt byggmaterial. Här finns koncernens logistikcenter där vi lägenhetsförpackar och samlar alla leveranser för en effektiv hantering samt koncernens Hyvleri där vi bla. specialtillverkar foder och lister helt efter dina önskemål. Nu har vi även Paketkap för dig som vill kapa större virkespaket på en gång.

Du finner även vår mycket populära Drive-in, där du enkelt och smidigt kan lasta på ditt byggmaterial och snabbt komma iväg. På anläggningen finns också en mindre butik med förnödenheter av olika slag. Vår professionella personal finns alltid på plats för att hjälpa dig!

(Som Proffsanläggning hänvisar vi Konsumentkunder till Bygg-Ole Nacka eller Bygg-Ole Värmdö)

Bygg-Ole Saltsjö-Boo
Adress
Gustavsviksvägen 4
132 36 SALTSJÖ-BOO
Kontakt
Telefon: 08-601 17 50
Öppettider

Proffsanläggning Saltsjö-Boo
Vardagar 06:30 - 17:00

Innesäljare

Telefonslinga: 08-601 17 50   E-post: order.saltsjoboo@byggole.se

Ove Lindström

Ove Lindström

Telefon: 08-601 17 52
E-post: ove.lindstrom@byggole.se

Dick Holmström

Dick Holmström

Telefon: 08-601 17 51
E-post: dick.holmstrom@byggole.se

Fredrik Lod

Fredrik Lod

Telefon: 08-601 17 55
E-post: fredrik.lod@byggole.se

Peter Bursell

Peter Bursell

Telefon: 08-601 17 56
E-post: peter.bursell@byggole.se

Mikael Zachrisson

Mikael Zachrisson

Telefon: 08-601 17 53
E-post: mikael.zachrisson@byggole.se

Utesäljare

Joakim Holmström

Joakim Holmström

Key Account Manager
Telefon: 08-601 17 48
Mobil: 0733-60 93 29
E-post: joakim.holmstrom@byggole.se

 

Johan Tärnström

Johan Tärnström

Key Account Manager
Telefon: 08-601 17 43
Mobil: 0708-60 93 06
E-post: johan.tarnstrom@byggole.se

Joakim Flink

Joakim Flink

Key Account Manager
Telefon: 0703-03 06 62
E-post: joakim.flink@byggole.se

Gabriel Andersson

Gabriel Andersson

Telefon: 08-566 44 777
Mobil: 0708-60 45 86
E-post: gabriel.andersson@byggole.se

 

Platsledning

Johannes Larsson

Johannes Larsson

Platschef
Telefon: 08-566 447 63
Mobil: 0768-46 13 52
E-post: johannes.larsson@byggole.se

  • Engagemang
  • Kompetens
  • Kvalitet