Bygg-Ole Värmdö

Varmt välkommen till oss på Bygg-Ole Värmdö.

Värmdös bäst sorterade byggvaruhus. Här hittar du allt du behöver för att göra det själv, virke, färg, golv, tapetverktyg, VVS, bad och bras. Vi har över 15.000 artiklar på lager och kan även hjälpa dig med beställningar från vårt enorma sortiment på över 1,6 miljoner beställningsartiklar.

Vare sig du är proffs eller konsumnet kan du alltid bolla tankar, idéer och materialval med vår personal. Vi hjälper dig genom hela projektet, oavsett hur stort det är. 

I anslutning till varuhuset erbjuds du även möjligheten att fika och äta lunch på Café Kaveln.

Åka kommunalt?Ta Värmdöbussarna till och från Slussen och hoppa av vid hållplats Mölnvik eller Mölnviksrondellen.

Bygg-Ole Värmdö
Adress
Poseidons väg 2
134 44 GUSTAVSBERG
Kontakt
Telefon: 08-560 134 00
Öppettider

Byggvaruhus Värmdö
Öppettider
Vardagar 06:00 - 20:00 
Lördag & Söndag 09:00 - 18:00

 

Säljkontor

Telefonslinga: 08-560 134 10   E-post: order.varmdo@byggole.se

Björn Lindström

Björn Lindström

Telefon: 08-560 134 15
E-post: bjorn.lindstrom@byggole.se

Ann-Charlotte Jernrot

Ann-Charlotte Jernrot

Telefon: 08-560 134 11
E-post: ann-charlotte.jernrot@byggole.se

Daniel Lundberg

Daniel Lundberg

Telefon: 08-560 134 12
E-post: daniel.lundberg@byggole.se

Utesäljare

Mattias Eriksson

Mattias Eriksson

Lokalt Bygg Nacka & Värmdö
Telefon: 0708- 60 93 18
E-post: mattias.eriksson@byggole.se

Nicklas Nordqvist

Nicklas Nordqvist

Måleri, utesäljare proffskunder
Telefon: 08-560 134 60
E-post: nicklas.nordqvist@byggole.se

Michael Sandberg

Michael Sandberg

Utesäljare Kök
Telefon: 08-601 12 48
E-post: michael.sandberg@byggole.se

Platsledning

Daniel Jungbeck

Daniel Jungbeck

Varuhuschef
Telefon: 08-560 134 99
E-post: daniel.jungbeck@byggole.se

  • Engagemang
  • Kompetens
  • Kvalitet